W ramach III Pomorskiego Forum Samopomocy Osób z Doświadczeniem Kryzysu zapraszamy na spektakl, zrealizowany z osobami wychodzącymi z bezdomności oraz z podopiecznymi Zespołu Doradztwa i Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych w Gdyni. Po spektaklu odbędzie się dyskusja z twórcami.

➡️ESCAPE WORLD⬅️
Reżyseria: Małgorzata Polakowska, Przemysław Jurewicz
Obsada: Przemek Sędłak, Michał Stankowski, Zygmunt Żołądź
Tekst: Mariusz Babicki
Światło: Marzena Chojnowska
Video: Gaba Kucz

Nie wiadomo kto, nie wiadomo kiedy zamknął ich w nie wiadomo czym na nie wiadomo ile. Nie znają godziny, dnia tygodnia, miesiąca ani roku. Nie docierają do nich promienie słońca. Jedyne, co mogą odczuwać to nieustający chłód. Aby się stamtąd wydostać muszą zrobić COŚ… stawką w tej grze jest ich życie.

„Escape World” to wydarzenie z pogranicza teatru dokumentalnego i performance’u. To spektakl tym bardziej surrealistyczny, że oparty na faktach. Wspomnienia uczestników projektu „FreeDOM – ku aktywności osób zagrożonych bezdomnością”, zostały złożone w scenariuszową całość przez Mariusza Babickiego, a na scenę przenieśli je Małgorzata Polakowska i Przemysław Jurewicz. W bohatera tej historii – Jarosława, wcielają się wszyscy aktorzy. Jego tożsamość zbudowana jest z różnych głosów i różnych osobowości, które jednak w obliczu sytuacji, w której się znalazły, podejmują te same decyzje i kończą w tym samym miejscu.

Sekwencję scen spaja cytat: “Musimy zrobić coś, co by od nas zależało, zważywszy, że dzieje się tak dużo, co nie należy do nikogo” (St. Wyspiański – „Wyzwolenie”)

Dofinansowano ze środków Miasta Gdynia

**********************************************************************

📆 17.10.2019, godz. 17:00
📌 Teatr Gdynia Główna
💵 Bilety: Wstęp wolny

Szczegółowy program www.otwartebramy.org