IMG_1646popr2

„KOBIETY UWIERZCIE! Warsztaty w Areszcie” to projekt skierowany do kobiet osadzonych w Areszcie Śledczym w Gdańsku. Narzędzia, którymi posłużymy się w projekcie, mają na celu wyposażenie osadzonych w kompetencje, które pozwolą im łatwiej funkcjonować na wolności. Seria warsztatów teatru ruchu, rzemiosła artystycznego (ceramika, wiklina), a także zajęcia psychospołeczne, będą również okazją do podniesienia kompetencji interpersonalnych uczestniczek. Niniejszy projekt i jego działania są kontynuacją procesu warsztatowego, realizowanego od 2015 roku przez członkinię naszego Stowarzyszenia – Małgorzatę Polakowską. Ma on być odpowiedzią na potrzebę dalszej współpracy, wyrażoną zarówno przez władze aresztu jak i same osadzone. Dzięki proponowanym warsztatom projekt doskonale wpisuje się w program resocjalizacyjny placówki jako jego uzupełnienie.

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska

#wolnosckultury_PL_A-1